Samčí a samičí spermie

Chromozomy samčí a samičí spermie

Jaké bude pohlaví vašeho dítěte má na svědomí muž. Žena totiž vždy předává chromozom X, tedy ženský.

Naproti tomu muž může prostřednictvím spermií předat chromozom Y (mužský) nebo chromozom X (ženský). Záleží na tom, která spermie doputuje do cíle jako první.
Je již známo, že „mužské“ a „ženské“ spermie se v mnohém liší. Mužská spermie s chromozomem Y je rychlá, ale méně houževnatá. K vajíčku se sice dostane velmi brzy, v těle ženy však nevydrží příliš dlouho a rychle umírá. Naproti tomu spermie ženská s chromozomem X je pomalejší, cesta k vajíčku jí trvá déle, zato však je mnohem houževnatější a její životnost je delší.

Plyne z toho, že pokud toužíte po chlapečkovi, měli byste se o něj pokoušet těsně před ovulací.  Zatímco samičí spermie se budou potulovat někde vzadu, samčí budou již ťukat na vajíčko připravené k oplodnění.

Chcete-li holčičku, milujte se dva až tři dny před ovulací. Než bude vajíčko připravené k oplodnění, budou již samčí spermie znehodnocené a na svou příležitost budou čekat pouze spermie ženské.

Ve skupině žen, jejichž strava byla vydatnější a bohatá na sodík a draslík se narodilo 56 % synů, zatímco ve skupině s lehčí stravou bohatší na vápník a hořčík bylo synů pouze 45 %. Výsledky výzkumu pomáhají objasnit, proč se v průmyslově vyspělých zemích, kde se mnoho mladých žen stravuje nízkokalorikcy, rodí stále méně chlapců. Biologický mechanismus, jakým tělo matky ovlivňuje pohlaví potomka, není dosud zcela objasněn, ale dle slov Dr. Fiony Mathews jsou výsledky výzkumu zcela průkazné.